KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15175287

nr 1517 5287

Evald Kallstenius

(1898-1957), Sverige

Oljemålning, "Stenig hage". Signerad, daterad 1938. Olja på pannå, 38x45 cm, yttermått inklusive ram: 51x60 cm

Evald Kallstenius, svensk målare född i Stockholm 1898, död 1957.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 23 januari 2023
kl 20:57:46

21/1 16:07:02 1      Vinnande bud

Evald Kallstenius

Läs mer om Evald Kallstenius